Anasayfa Paykasa BlogBDDK’dan lisans alamayan PayPal kapanıyor!

BDDK’dan lisans alamayan PayPal kapanıyor!

Geçtiğimiz hafta elektronik posta ile Türkiye kullanıcılarına ihtar gönderen PayPal artık Türkiye hesapları arasında para alışverişi yapamıyor.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’na (BDDK) yaptığı lisans başvurusunun reddini gerekçe olarak gösteren şirket, Türkiye ile kısmi olarak yollarını ayırdı. Yani bundan sonra hesaba para çekilemeyecek ancak PayPal hesabında bulunan para ile alışveriş yapılabilecek. Bu da çok kişinin işine gelmeyecektir.

bddk aciklama

Kanuna uygun olmadığı için PayPal’ın lisans başvurusuna onay vermediklerini aktaran Akben, konuyla ilgili kararın Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu tarafından alındığını dile getirdi.

Geçtiğimiz ayın sonunda 31 Mayıs’ta kullanıcılarını internet sitesinden ve e-posta yolu ile uyaran PayPal, kullanıcılarının hesaplarına paralarını çekebilecekleri son tarihi de belirtti. 6 Haziran’dan itibaren çekim işlemi yapılamayacak. Kullanıcılarının ne şekilde etkilendirileceğine dair de geniş bir açıklamaya yer verdi.

Paypal Resmi Sitesi açıklaması

paypal aciklama

Durum böyle olunca, yeni izinlerin alınması için belli bir sürenin geçmesi gerekiyor. Bu durumda kullanıcılar sanal paralarını farklı şekilde yönlendirmeleri gerekiyor. Paykasa, bu konuda en iyi şekilde yardımcı olarak para transferini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor.

”PayPal” ile hemen hemen aynı ülkelerde faaliyet gösteren Paykasa, İngiltere, Almanya, Fransa, İspanya, Belçika, Avusturya, İsviçre ve Türkiye’de kullanıma açık kripto para kartıdır. Güvenlik bakımından da hayli bir iyi seviyede olması, kullanıcılar için yeni bir alternatif olmasını etkiliyor.

Paykasa kart, güvenlik konusunda müşterilerini yeteri kadar tatmin edebiliyor. Tek kullanım hakkına sahip olan kart, Türkiye resmi sitesi paykasa.org‘dan satın alabilirsiniz. Yani ödemelerini sanal üzerinden gerçekleştirenler, mağdur olmadan işlemlerini istedikleri gibi gerçekleştirebiliyorlar.

Paypal nakit neden kapanıyor sorusuna Paypal Anasayfa’sında  Sıkça sorulan sorulara göz atarak sorularınıza daha detaylı  cevab bulabilirsiniz.