Anasayfa Paykasa BlogBitcoin alımları için en çok tercih edilen ”Paykasa”

Bitcoin alımları için en çok tercih edilen ”Paykasa”

Türkiye’nin değil Dünya’nın Kripto Parası ”Bitcoin” alımları için hayranları Paykasa ile satın almayı tercih ediyor!

Dünya’nın Kripto parası son zamanlar’da inanılmaz yükselişte olduğu 1 BTC değeri 17.400‘den son 2 hafta’da 25.5000 TL’yi görmüştür dünyanın en yüksek para birimi olarak bilinen bitcoin alımı için paykasa kullanmaktasınız fakat şunu bildirmek isterizki Bitcoin’in arkasında hiç bir ülke olmamaktadir.

Bitcoin ile paykasa

Türkiye Devleti’de bu para birimin’den doğacak sorunlar hakkında hiç bir şekilde güvence vermemektedir. EPİN firması olarak her ne kadar alım satımlar’da %1 kar etsede Müşteri memnunuyeti bizim için en önemli bir konudur , son zamanlarda piyasada bir çok bitcoin satıcısı türedi ve bunların hangisi gerçek satıcı bilinmiyor , Paykasa ile bitcoin aldığınızda şayet hangi firmaya veriyorsanız Paykasa kodlarınızı lütfen alışveriş yapacağiniz firmayi iyi araştırmanızı öneriyoruz aksi durumda mağdur olduğunuzda firma olarak herhangi bir sorumluluğumuz yoktur.

Bitcoin’in genel kullanımı

Cambridge Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre 2017 yılı itibari ile birçoğu Bitcoin kullanan kripto para cüzdanı tekil kullanıcı sayısı 2.9 ila 5.8 milyon oldu. 2013 yılında 300 bin ila 1.3 milyon tekil kullanıcının var olduğu sistemde kullanıcı sayısı her geçen yıl katlanarak arttı ve artmaya devam ediyor.

Yatırım aracı olarak Bitcoin

Arjantinliler’den bazıları yüksek enflasyon oranına karşı korumak ya da hükümetin el koymasını önlemek amacıyla birikimlerini Bitcoin’e çevirdi. 2012-2013 döneminde Güney Kıbrıs’ta yaşanan bankacılık krizi sırasında birikimlere el konulma ya da vergilendirilme endişesiyle Güney Kıbrıs’ta Bitcoin alımlarında ciddi bir artış yaşandı.

İnternet girişimcileri olan Winklevoss kardeşler yatırımlarını Bitcoin’ler ile değerlendirdi. 2013 yılında The Washington Post gazetesinde yer alan habere göre iki kardeş o dönem var olan tüm Bitcoin miktarının toplamda %1’ine sahipti.

Bir diğer yatırım aracı ise Bitcoin fonları. İlk düzenli Bitcoin fonu Temmuz 2014’te Jersey’da kuruldu ve fon Jersey Finansal Hizmetler Komisyonu tarafından onaylandı. Forbes dergisi Aralık 2015’te Bitcoin yatırımı tartışmaya açtı.

2013 ve 2014’te Avrupa Bankacılık Otoritesi ve ABD’li özdenetim kuruluşu FINRA Bitcoin’e yatırım yapmanın önemli riskler taşıdığına dikkat çekti. Forbes 2013 yılında Bitcoin’i en iyi yatırım aracı olarak ilan etti. 2014’te Bloomberg Bitcoin’i yılın en kötü yatırım aracı olarak seçti. Fakat 2015 yılında Bloomberg’un para birimi tablosunda Bitcoin zirveyi gördü.

Bloomberg’e göre 2013’te 1 milyon dolardan daha fazla değere sahip 250 Bitcoin cüzdanı bulunuyordu. Günümüzde Bitcoin milyonerlerinin sayısı bilinmemektedir çünkü bir kişi birden çok Bitcoin cüzdanı sahibi olabiliyor.

Bitcoin hukuki durumu, vergi ve mevzuatı

Bitcoin’in hukuki durumu ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir ve birçoğunda henüz tanımlanmamıştır. Bazı ülkeler Bitcoin kullanımı ve ticaretine izin verse de bazı ülkelerde Bitcoin yasaklanmıştır ya da kısıtlamalar getirilmiştir. Bitcoin mevzuatı ve yasağı ise kripto para sistemlerine benzer olarak düzenlenmiştir.

Bitcoin ödeme hizmeti sağlayıcıları

Bitcoin kabul eden satıcılar Bitcoin hizmetlerini kullanmak için BitPay ve CoinBase , Epay , PaykasaNeosurf , Paykwik gibi hizmet sağlayıcıları kullanıyor. Müşteri Bitcoin ile ödeme yapınca ödeme hizmeti sağlayıcısı Bitcoin ödemesini satıcı adına kabul ediyor, yerel para birimine dönüştürüyor ve dönüştürülen miktarı hizmet bedeli karşılığında satıcının banka hesabına transfer ediyor. veya Bitcoin satın almak isterse , yurt dışı firmalarından Ön ödemeli kart Paykasa ile Bitcoin satın alinabiliyor.

Bitcoin Nedir?

bitcoin ödemede kolaylık

Bitcoin eşler arası teknolojiyi kullanarak merkez otorite veya banka olmadan çalışır. İşlemlerin yönetimi ve bitcoinlerin dağıtımı toplu olarak ağ tarafından idare edilir. Bitcoin açık kaynaklıdır; tasarımı halka açıktır, kimse Bitcoin’e sahip değildir ve onu kontrol edemez, herkes katılabilir. Bitcoin kendine has birçok özelliği sayesinde diğer ödeme yollarıyla yapılamayacak çok farklı ödemelerin üstesinden gelebilir.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı: Dijital paralar istikrara katkı sağlayabilir

Kaynak : webrazzi.com/2017/11/02/turkiye-cumhuriyet-merkez-bankasi-baskani-dijital-paralar-istikrara-katki-saglayabilir/

Bitcoin Nedir?