Anasayfa Paykasa BlogPaykasa ile Siber Saldırılardan Uzaklaşın

Paykasa ile Siber Saldırılardan Uzaklaşın

Son zamanlarda “siber saldırı” terimini çok fazlasıyla duymaya başladık. Aslında işin detayına bakıldığında, internet dünyasında yapılan işlemlerin dijital bir taban üzerinden yürütülmesinden kaynaklı olduğunu söylemek gerekiyor.

Yani bir diğer tabir ile kodların bozularak, kişi ve kişisel bilgilerin ele geçirilmesi de denebilir. Son kullanıcıyı ilgilendiren bölüm ise ödeme yaparken uğranılabilecek herhangi bir siber saldırı sonucunda, kişisel bilgilerini kaptırabilmesidir. Bunun için alınan en güzel önemlerden biri olarak karşımıza çıkan paykasa, ödemeleri yaparken herhangi bir kişisel bilgiye ihtiyaç duymadığı için bu tip sorunların önüne geçmeden oldukça etkili olabiliyor.

Siber saldiri

Paykasa kart özelliklerini incelediğimizde, ilk olarak 16 haneli PİN kodu ile desteklenen Kripto para kartını görüyoruz.

Bu 16 haneli PİN kodu, ödeme yapmak için kullanılan koddur. Yani herhangi bir şekilde adınızı, soyadınızı veya diğer kişisel bilgilerinizi girmenize gerek bırakmadan ödeme yapmayı gerçekleştiriyor. Bir tür kontör yükleme kartı da paykasa kart için verilebilecek en güzel örnektir.

Siber saldırılardan uzaklaşmak, alışverişi daha güvenli hale getirmek, online ödemeleri risksiz bir zemin üzerine oturtmak için geliştirilerek tasarlanan paykasa kart, Türkiye satış reselleri ile hem uygun fiyatlardan hem de güvenli bir şekilde satın alınabilmektedir.

SSL Sertifikalı Siteler’den vazgeçmeyin.

ssl güvenlik  Sektörün lider ismi paykasa.org tüm bu hizmetleri sunarken müşterilerinin kesinlikle risk almasını engelleyerek sağlıklı bir şekilde alışverişin sonuçlandırılmasına yardımcı oluyor

SSL Sertifika Nedir?

Sertifika Otoritesi, dijital imzalama işlemi yapan ve belgeleyen kurumdur. Sertifika otoritelerinin görevi, açık anahtarları kendi gizli anahtarlarıyla imzalayarak 3.taraflara sunmaktır. Dijital sertifika imzalama işlemi açık anahtar altyapısı kullanılarak yapılır. Açık Anahtar Şifreleme, kullanıcıların güvenli olmayan ağlarda dijital sertifikaların kullanılması suretiyle güvenli bir şekilde iletişim kurabilmesini ve karşı tarafın kimliğini doğrulamasını sağlayan bir şifreleme yöntemidir.

SSL güvenlik sertifikası sayesinde güvenliğinizi emniyet altına alabilir, Müşteri temsilcilerimize canlı destek sayfasından sormak istediklerinize cevap alabilirsiniz.Özetle paykasa ile siber saldırılardan uzaklaşmanın keyfini yaşamak isteyenlerin www.paykasa.org  web sitesi ile iletişime geçilmesi en güzel çözümlerdendir.