Anasayfa Paykasa BlogPaykasa Türkiye’de Yasalmı?

Paykasa Türkiye’de Yasalmı?

Paykasa Yasalmı yoksa yasadışımı sorusunu sizler için cevaplamak istedik.

İnternet dünyasının hızlı gelişen e-ticaret sektöründe bir çok dolandırıcılık ve aynı zamanda güvensizlik oluşmaktadir , paykasa kart bu sorunları ortadan kaldırmaktadir, fakat şu vardirki gözlemlediğimiz hangi global firma kendi elektronik para veya gift kartını oluştursa ister istemez kullanıcılar tarafından kötü niyetle kullanılmasi kaçınılmaz hale gelmiştir.

Bu tür elektronik para veya gift kartları illegal duruma sokmaktadir. kısa Steam kart sadece oyun sitelerinde geçmektedir, fakat şu bir gerçekki son zamanlarda illegal siteler kendilerine para aracı nakli oluşturmak için piyasada sık kullanılan bu tür elektronik , sanal para ve ön ödemeli kartları, hedef alip kendi ticaretlerinde geçerli kılıyorlar.

Papara , cmtcüzdan , Paykasa , astropay ,paysafecard , neosurf ,Paykwik ,Steam , Ukash tarzı kartların bu tür siteler ile bir anlaşmaları olmamaktadir. bu durumda Global ödeme yöntemleri her zamam bu tür sıkıntıları yaşamakta ve mağdur durumda olmaktadir.

Hukuka uygun amaçlarla kurulmuş her sistem bir süre sonra hukuka aykırı kullanımlara da konu olmaktadır. Hiçbir ödeme alt yapısı hukuka aykırı girişimlerin odağı olmak istememektedir. Bu durum ülkeler nezdinde markalara büyük zarar vermektedir.